Díky LPG stavební sezóna se zimou nekončí

Zima a s ní spojené mrazy si často vynutí úplné zastavení prací na stavbách. Aby bylo možné dodržet technologické postupy, měly by se teploty pohybovat zhruba okolo pěti stupňů Celsia. 
 
Průměrná teplota je u nás v zimních měsících ale mnohem nižší. Proto stále větší množství stavebních firem i stavitelů amatérů využívá možností, které jim nabízí LPG. Toto palivo umožňuje stavební sezónu značně prodloužit a v určitých podmínkách dokonce zajistit to, aby probíhala zcela bez přerušení.

Article2

"LPG se na stavbách využívá prostřednictvím propan-butanových lahví. Nejčastěji se jedná o jedenácti nebo třiatřicetikilové lahve. Ty se pak napojují na zařízení, která pomáhají zvyšovat teplotu prostředí nebo předmětů,“ vysvětluje Dominik Sliva, odborník ze společnosti Flaga, největšího dodavatele LPG na českém trhu.

Oblíbená jsou především zařízení, která slouží k vysušování a vytápění stavebních prostor a které lze po stavbě jednoduše přenášet. „Jeden typ těchto zařízení je založen na infračerveném záření. Ten slouží na ohřívání předmětů, nikoli vzduchu. Druhým typem jsou pak tzv. velkokapacitní ohřívače – teplovzdušné generátory, teplomety, fukary – které slouží k temperování a ohřevu stavebních prostor. Jimi lze velmi jednoduše zvýšit teplotu na stavbě v řádech několika stupňů Celsia,“ upřesňuje Dominik Sliva.

Tato zařízení ve spojitosti s propan-butanovými lahvemi představují pro stavebnictví jednoduše přenositelný, lehce skladovatelný a přitom finančně výhodný zdroj tepla. „Doporučuji používat lahve s čistým propanem, který je velmi odolný vůči zimě a dokáže se odpařovat i při teplotě minus 40 stupňů Celsia“ uzavírá Dominik Sliva.

Jste již náš zákazník?

Objednat si plyn online je snadné!

Pro objednávku budete potřebovat Vaše zákaznické číslo Flaga.

Objednat plyn
 

Staňte se našim zákazníkem

Zašlete nám ještě dnes nezávaznou poptávku.

Pokusíme se Vám vytvořit nejlepší možnou nabídku!

Nezávazná poptávka

 

Chcete zjistit více?

Vyplňte laskavě kontaktní formulář nebo nám zavolejte.

Kontaktovat Flagu