Tipy na větší úsporu energie

Úklid, údržba a revize topného systému

Nezbytné pro vysokou účinnost systému vytápění.

Topný systém potrubí

Izolace potrubního systému je velmi důležitá, protože jinak dochází k tepelným ztrátám na cestě k jeho skutečnému místo použití (radiátory, konvektory, atd.).

Termospínače

Tepelné spínače musí být instalovány odborným technickem, a to na každém používaném radiátoru.

Utěsnění

Zejména ve starších budovách je činnost studeného vzduchu vstupující prostřednictvím společných otvorů převládající. V těchto případech je vhodné použít pěnové těsnění (jako levnější varianta) nebo dražší - těsnicí pryže, které lépe zamezí přílivu chladnějšího vzduchu do místnosti.

Nepřehřívejte místnosti

Každá místnost v objektu na bydlení vyžadují jinou teplotu. Za ideální teplotu pro obývací pokoje se považuje 22 stupňů Celsia, zatímco v koupelně by mělo být 24 stupňů, v ložnici by 18 stupňů mělo být dostačující.

Udržení tepla v místnosti

Ohřát místnost, která se nachází ve stavu vychladlém až studeném je obvykle dražší, než vytápět ji při nižších teplotách. Proto ani v místnostech, které se denně nepoužívají, by se topná tělesa neměla nikdy zcela vypnout.

Krátká doba větrání je ideální

Je důležité mít dobrou kvalitu vzduchu uvnitř objektu, ale udržovat ji otevřenými okny je nákladné na vytápění. Pootevřené okno na pozici ventilace rozhodně zvýší účet za energii. Nejlepším řešením je, aby se celé okno nechalo otevřené po dobu 5-10 minut a zajistilo se proudění vzduchu do sousedních místností. 

Výše uvedené postupy jsou kroky k úsporám energie. Další možností jsou kompletní modernizace zastaralého systému vytápění nebo zvýšení tepelné izolace celé budovy/fasády.

O LPG

LPG je jedním z nejefektivnějších a nejčistších zdrojů energie.

Jste již náš zákazník?

Objednat si plyn online je snadné!

Pro objednávku budete potřebovat Vaše zákaznické číslo Flaga.

Objednat plyn
 

Staňte se našim zákazníkem

Zašlete nám ještě dnes nezávaznou poptávku.

Pokusíme se Vám vytvořit nejlepší možnou nabídku!

Nezávazná poptávka

 

Chcete zjistit více?

Vyplňte laskavě kontaktní formulář nebo nám zavolejte.

Kontaktovat Flagu