Montáž LPG

Montáž LPG

Spolupracujeme s prověřenými firmami, které provádějí přestavby na LPG. Montáž plynu do auta je odborná záležitost, kterou se vyplatí svěřit montážní firmě, která Vám dodá kvalitní a prověřený systém a zaručí kvalitní provedení montáže. Nabídka pro soukromé osoby i firemní vozové parky.

Přestavba na LPG aneb auto na plyn
Přestavba na LPG neboli lidově řečeno "předělání auta na plyn" Vám přinese celou řadu výhod, které jednoznačně převažují nad dílčími omezeními, která jsou s provozem vozidel na LPG spojena. Pozitiva LPG přestavby jsou dokonce tak jednoznačná, že počet vozidel přestavěných na LPG neustále narůstá a na trhu je také už poměrně velké množství aut, která jsou k pohonu na LPG připravena již od výrobce, bez nutnosti přestavby.

Výhody LPG přestavby
Nízká cena LPG, rychlá návratnost nákladů. Ekonomická výhodnost provozu je jednoznačná: cca o 50% nižší provozní náklady ve srovnání s benzínovým pohonem a úspora 0,90 Kč na ujetý km. Při ceně moderního typu přestavby 30.000 Kč návratnost investice po cca 35.000 ujetých km. Firemní auta na LPG jsou navíc osvobozena od silniční daně.

Bezpečnost
Na plynové systémy jsou kladeny stejné nároky na bezpečnost jako u nafty nebo benzínu. Konstrukce nádrže LPG ve voze je vybavena multiventilem s bezpečnostním ventilem, který při případné nehodě – zvýšení tlaku plynu v nádrži nebo požáru, odvádl plyn z nádrže mimo prostor vozu tak, aby koncentrace uniklého LPG nemohla způsobit výbuch - a nedošlo k postupnému vyhořívání LPG z nádrže. Skutečností je, že teplota vznícení LPG je 2x vyšší než u benzínu a například provozní tlak LPG v palivovém systému je podstatně nižší než u vozů s pohonem na CNG (LPG 10 bar, CNG 200 bar). Z tohoto pohledu je zřejmé, že bezpečnost provozu vozu s LPG pohonem je srovnatelná, ne-li vyšší než u jiných pohonných hmot. Odborná montáž a servis LPG pohonu je zárukou bezpečnosti provozu.

Výkon a životnost motoru
U nejnovějších typů vozidel je výkon motoru zachován, u starších vozidel po přestavbě na LPG může dojít ke snížení výkonu motoru o 3-5%, které není při běžné jízdě pozorovatelné. Záleží na nastavení systému, stavu motoru i kvalitě tankovaného LPG. Kvalita tankovaného LPG má zásadní vliv na výkon, spotřebu a životnost motoru. Složení LPG musí odpovídat normě EN 589 a kvalitní LPG musí vykazovat minimální hodnotu oktanového čísla 89.

Ekologický a tišší provoz
Přestavbou na LPG můžete také pomoci životnímu prostředí díky výraznému snížení emisí (hodnoty emisí CO2 jsou až o 20% nižší než při spalování benzínu). LPG je díky vysokému oktanovému číslu spalováno téměř dokonale, bez zápachu a kouře. Zajímavým efektem používání LPG je také snížení hlučnosti motoru.

Hustá síť čerpacích stanic LPG
V rámci celé České republiky zásobujeme čerpací stanice LPG Flaga vysoce kvalitním plynem pro pohon motorových vozidel. Celkově je LPG stanic v provozu cca 830 v ČR a cca 18.000 v celé Evropě. I po přestavbě je navíc zachován duální způsob pohonu, čímž se zvýší dojezd vozidla (je zachován i provoz na benzin a pomocí přepínače lze kdykoliv změnit druh paliva i během jízdy).

Nevýhody LPG
Abychom byli upřímní, musíme uznat, že LPG má i své nevýhody:

  • počáteční investice do přestavby na LPG (zde je to ale vyváženo rychlou návratnost)
  • vyšší spotřeba LPG ve srovnání s benzínem o cca 10% (stále ale ušetříte 40-50% na nákladech na benzín nebo naftu)
  • zmenšení zavazadlového prostoru (lze řešit použitím toroidní nádrže místo rezervy, jejíž absenci je možno vyřešit pomocí tzv. dojezdové sady)

AutoplynBulk Gas

Autoplyn je nejpoužívanějším alternativním palivem na celém světě, a to po celá desetiletí. Tento plyn se skládá se ze směsi propanu a butanu.

Čerpací stanice Flaga

Najděte nejbližší vlajky plyn stanici pomocí našeho lokátoru.

Čerpací stanice
 

Chcete zjistit více?

Vyplňte laskavě kontaktní formulář nebo nám zavolejte.

Kontakt Flaga